Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.nlu.edu.ua//jspui/handle/123456789/16023
Назва: Практичні аспекти визначення високотехнологічних галузей і продукції в Україні
Автори: Матюшенко, І.Ю.
Глібко, С.В.
Пасмор, М.С.
Ключові слова: високотехнологічність
галузь
технологомісткість
«високотехнологічна галузь»
«високотехнологічна продукція»
Дата публікації: 2018
Видавець: Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна
Бібліографічний опис: Матюшенко І. Ю. Практичні аспекти визначення високотехнологічних галузей і продукції в Україні / І. Ю. Матюшенко, С. В. Глібко, М. С. Пасмор // Соціальна економіка. – 2018. – № 55. – С. 37–49.
Короткий огляд (реферат): У статті досліджено основні підходи щодо детермінації складових та визначення високотехнологічних галузей і продукції на Україні. Задля цього проаналізовано існуючі версії в країнах ОЕСР та Євростату, де даний показник є розповсюдженим для визначення рівня «передових економік». Було визначено незмінних «лідерів», що постійно перебували у групі «високотехнологічні» галузі для виокремлення пріоритетних показників. Серед них зазначено виробництво фармацевтичних продуктів; виробництво космічних кораблів та повітряних літальних апаратів; виробництво комп’ютерів; системи створення і перетворення (вирощування) матеріальних об’єктів, в тому числі 3D-друк; інфузійні технології, значення яких зростає; перспективні методи обробки поверхонь і роботи з термопластами (ключовими є ростові технології); матеріали, ефективні при створенні перспективних виконавчих пристроїв для ростових технологій: композиційні й ті, що проявляють свої властивості в малорозмірних структурах. Таким чином, було обґрунтовано необхідність визначення даного поняття для України. Досліджено, що у нормативно-правових, програмних актах, термін «продукція високотехнологічних галузей» не містить спеціального переліку критеріїв, а тільки перелік таких галузей, які відносяться до високотехнологічних. А отже, визначення спорідненої категорії дозволяє запропонувати застосування для законодавчого регулювання експорту, крім поняття високотехнологічної продукції, більш широке поняття «продукція передових виробничих технологій», до якої віднести продукцію базових галузей економіки та тих, що формують значну частину ВВП. Для визначення місця України у світі за високотехнологічністю у статті було досліджено експортно-імпортні структури галузі. За результатами чого було визначено, що Україна сьогодні є в першу чергу імпортером на світовому ринку високотехнологічної продукції, адже зовнішня торгівля високотехнологічними товарами характеризується низькими частками високотехнологічних товарів у загальному експорті та значним від’ємним сальдо.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://periodicals.karazin.ua/soceconom/article/view/11683/11083
https://dspace.nlu.edu.ua/handle/123456789/16023
Розташовується у зібраннях:Наукові статті НДІ ПЗІР

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Matushko_Glibko_Pasmor_37-49.pdf783.22 kBAdobe PDFЕскіз
Переглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.