Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.nlu.edu.ua//jspui/handle/123456789/19881
Назва: Проблеми кваліфікації злочину, передбаченого ст. 166 КК України, у рішеннях суду касаційної інстанції
Автори: Зайцев, О.В.
Філіпенко, В.Р.
Ключові слова: невиконання обов’язків по догляду за дитиною
Верховний Суд
кримінальна відповідальність
кримінальні правопорушення проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина
a failure to take care of a child
the Supreme Court
criminal responsibility
criminal offenses against electoral, labour and any other personal rights and freedoms of the person and the citizen
Дата публікації: 2023
Видавець: НЮУ ім. Ярослава Мудрого
Бібліографічний опис: Зайцев О. В. Проблеми кваліфікації злочину, передбаченого ст. 166 КК України, у рішеннях суду касаційної інстанції / О. В. Зайцев, В. Р. Філіпенко // Вісник Асоціації кримінального права України : електрон. наук. вид. / Нац. юрид. ун-т ім. Ярослава Мудрого, Громад. орг. “Всеукр. асоц. кримін. права”. – Харків, 2023. – Вип. 1. – С. 70–92.
Короткий огляд (реферат): Обов’язок по догляду дітей і осіб, щодо яких встановлено опіку і піклування, покладається на батьків (осіб, що їх замінюють), опікунів (піклувальників). У той же час вчинення злочину у виді невиконання цих обов’язків є достатньо поширеним явищем в Україні. Для встановлення ознак цього злочину обов’язковим є встановлення злісності діяння і настання тяжких наслідків, які є результатом бездіяльності відповідальних осіб. Однак, ознаки злісності і конкретні види наслідків у законі не встановлено, їх наявність чи відсутність у кожному конкретному випадку встановлюється слідчим, прокурором та судом. Це спричинило різні підходи у правозастосуванні, що супроводжується суттєвими помилками у кваліфікації як на початку кримінального провадження, так і подальшого розслідування. Стаття містить критичне осмислення правових висновків, що містяться у рішеннях суду касаційної інстанції (Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Верховного Суду України, Верховного Суду), які стосуються кваліфікації злісного невиконання обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування. З урахуванням доктрини кримінального права і правозастосовної практики висловлено авторське бачення щодо обґрунтованості цих висновків і їх значення під час здійснення кримінально-правової кваліфікації цього злочину.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.nlu.edu.ua//jspui/handle/123456789/19881
Розташовується у зібраннях:Наукові статті кафедри кримінального права № 1

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Zaytsev_70–92.pdf743.35 kBAdobe PDFЕскіз
Переглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.