Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.nlu.edu.ua//jspui/handle/123456789/20322
Назва: Актуальні правові проблеми підтримки розвитку стартапів в умовах російсько-української війни
Автори: Чуприна, А.
Ключові слова: стартап
релокація
виконання зобов’язань
виконання судового рішення
startup
relocation
fulfillment of obligations
fulfillment of a court decision
Дата публікації: 2023
Видавець: НЮУ ім. Ярослава Мудрого
Бібліографічний опис: Чуприна А. Актуальні правові проблеми підтримки розвитку стартапів в умовах російсько-української війни / А. Чуприна // Право та інновації. – 2023. – № 1. – С. 49–55. - DOI: https://doi.org/10.37772/2518-1718-2023-1(41)-7.
Короткий огляд (реферат): У статті досліджено проблематику діяльності стартапів, які перебуваються на стадіях розвитку Expansion (стадія розширення) та Exit (стадія «виходу») на поточному етапі російсько-української війни. Це завершальні стадії розвитку стартапів, після успішного проходження яких суб’єкт підприємницької діяльності перетворюється зі стартапу на інноваційне підприємство, оскільки перестає відповідати критерію незначного розміру та новоствореності. Саме тому ефективне проходження цих етапів розвитку дає змогу посилити економіку нашої держави ще одним великим підприємством, що одночасно позитивно впливає на ринок інноваційної продукції та здійснює нарахування до бюджету України шляхом сплати податків та зборів. В межах роботи було досліджено сучасний стан українського законодавства, актуальну правозастосовну практику та статистичні дані Національного банку України та останню судову практику національних судів різної юрисдикції. Автор дійшов до наступних висновків: аналіз статистичних досліджень дає змогу стверджувати, що низка ризиків, що були ключовими для стартапів у попередні роки, знизили свій вплив. Натомість у 2022-2023 роках найбільшими ризиками для стартапів є обставини пов’язані із проведенням бойових дій. Так, зокрема, ключове значення відіграє регіональне розташування виробництва стартапу. Разом з тим, ризик несприятливого географічного розташування стартапу може бути частково зменшений за рахунок державної підтримки стартапів певних галузей економіки. Значну підтримку стартапам було надано через програму релокації, яка, окрім своєї основної мети у вигляді збереження підприємств на прифронтовій території, вважається такою, що впливає на вину сторони зобов’язання та є підставою для зменшення розміру штрафних санкцій, а також відстрочення виконання судового рішення.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://doi.org/10.37772/2518-1718-2023-1(41)-7
https://dspace.nlu.edu.ua//jspui/handle/123456789/20322
Розташовується у зібраннях:Наукові статті НДІ ПЗІР

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Chupryna_49–55.pdf303.1 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.