Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.nlu.edu.ua//jspui/handle/123456789/20173
Назва: Особливості фіксування процесуальних дій кримінального провадження в екстериторіальному просторі
Інші назви: Features of recording procedural actions of criminal proceedings in extraterritorial space
Автори: Рибицька, О.М.
Ключові слова: екстериторіальний простір
кримінальне провадження
фіксування процесуальних дій
службові особи
судовий розгляд
extraterritorial space
criminal proceedings
recording of procedural actions
court proceedings
Дата публікації: 2022
Видавець: НЮУ ім. Ярослава Мудрого
Бібліографічний опис: Рибицька О. М. Особливості фіксування процесуальних дій кримінального провадження в екстериторіальному просторі = Features of recording procedural actions of criminal proceedings in extraterritorial space / О. М. Рибицька // Юридичний науковий електронний журнал : електрон. наук. фах. вид. – 2022. – № 12. – С. 454–457. – DOI: https://doi.org/10.32782/2524-0374/2022-12/107.
Короткий огляд (реферат): У статті автор досліджує особливості фіксування процесуальних дій кримінального провадження в екстериторіальному просторі. Зазначає, що фіксування кримінального провадження – це складова процесуальної діяльності, яка полягає у закріпленні доказової інформації, що відображена у протоколах, на технічних носіях, у журналах судового засідання, постановах і ухвалах та інших процесуальних документах щодо ходу і результатів слідчих та інших процесуальних дій і рішень. Що у свою чергу надає можливість перевірки і оцінки належності до кримінального провадження, допустимості і достовірності доказів та законності процесуальних актів і виступає одним із найвагоміших гарантів правосуддя. Важливість проведення та фіксації процесуальних дій згідно з законом є безсумнівною, так як забезпечує швидкість, повноту, об’єктивність досудового розслідування та судового розгляду. Вказує, що особливістю фіксування процесуальних дій кримінального провадження в екстериторіальному просторі, по-перше є сам екстериторіальний простір, який включає в себе територію дипломатичних представництв, консульських установ України за кордоном, повітряне, морське чи річкове судно, що перебуває за межами України під прапором або з розпізнавальним знаком України, якщо це судно приписано до порту, розташованого в Україні. По-друге, це суб’єкт який уповноважений проводити процесуальні дії в кримінальному проваджені в екстериторіальному просторі, а також необхідні знання кримінального процесуального законодавства, навички та вміння необхідні для проведення процесуальної діяльності. Як третю особливість автор виділяє повноваження якими наділені службові особи, щодо фіксації ходу та результатів проведеної процесуальної та слідчо (розшукової) діяльності. Також у статті наводяться колізії та прогалини кримінального процесуального законодавства України щодо фіксації процесуальної дії кримінального провадження в екстериторіальному просторі. У висновках автор наводить пропозиції щодо врегулювання досліджуваної проблематики, та вказує на необхідність подальшого опрацювання.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://doi.org/10.32782/2524-0374/2022-12/107
https://dspace.nlu.edu.ua//jspui/handle/123456789/20173
Розташовується у зібраннях:Наукові статті Військово-юридичного інституту

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Rybycka_454–457.pdf401.57 kBAdobe PDFЕскіз
Переглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.