Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.nlu.edu.ua//jspui/handle/123456789/20166
Назва: Актуальні питання протидії тероризму як пріоритетний напрям забезпечення національної безпеки України
Автори: Даньшин, М.В.
Опанасенко, Н.О.
Лавріненко, Д.В.
Ключові слова: тероризм
терористична діяльність
протидія
кібертероризм
міжнародне співробітництво
національна безпека
terrorism
terrorist activities
countermeasures
cyber terrorism
international cooperation
national security
Дата публікації: 2022
Видавець: НЮУ ім. Ярослава Мудрого
Бібліографічний опис: Даньшин М. В. Актуальні питання протидії тероризму як пріоритетний напрям забезпечення національної безпеки України / М. В. Даньшин, Н. О. Опанасенко, Д. В. Лавріненко // Науковий вісник публічного та приватного права : зб. наук. пр. / НДІ публiч. права. –Київ, 2022. – № 2. – С. 176–181. – DOI: https://doi.org/10.32844/2618-1258.2022.2.28.
Короткий огляд (реферат): У статті розглянуто актуальні тенденції трансформації характеру терористичної загрози в Україні та світі, а саме з’ясовується її сутність в історичному вимірі, сучасні особливості та характерні риси, а також нові потенційні напрями терористичної діяльності в аспекті її протидії та забезпечення національної безпеки. Визначено, що важливою особливістю сучасного тероризму стає видозміна й удосконалення його форм та методів, а розвиток інформаційно-комунікаційних технологій значно підвищує можливості злочинної діяльності терористичних організацій, забезпечуючи тим самим високий рівень організації та планування терористичних актів. Терористична діяльність в сучасних умовах характеризується невід’ємністю від глобалізаційних процесів, що використовуються терористичними структурами для найбільшого поширення своєї ідеології у міжконтинентальному масштабі, зрощуванням терористичних формувань із загальнокримінальною організованої злочинністю, насамперед з угрупованнями, що спеціалізуються на торгівлі людьми та людськими органами, наркотичними засобами і зброєю, застосуванням новітніх, а часом і секретних засобів озброєння та зв’язку, спеціальної тактики злочинних дій, поєднаної з високим рівнем ідеологічної, психологічної і бойової підготовки учасників терористичних формувань та їх безпосереднім фінансуванням з боку країн ворожих держав, що включає не лише забезпечення таких структур відповідними фінансовими та матеріальними ресурсами, необхідними для вчинення конкретних актів тероризму як таких, а й їх тривале організаційне забезпечення. Зазначається, що особливий вплив на поширення терористичних проявів здійснюють засоби масової інформації, які культивують насильство, відображаючи не лише самі факти актів тероризму, а й певні ідеологічні та політичні уподобання терористів, що може сприяти збільшенню кількості їх прибічників. Поряд із цим, традиційні ЗМІ поступово заміщюються більш сучасними інформаційними ресурсами, які використовують можливості інтернет-технологій, що, своєю чергою, впливає і на удосконалення терористами засобів ведення злочинної діяльності. У цьому аспекті акцентується особлива увага на такій новій формі прояву терористичної діяльності, як кібертероризм, тобто використанні кібернетичного простору для нападу на комп’ютерні та/або телекомунікаційні мережі та порушення функціонування об’єктів критичної інфраструктури.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://doi.org/10.32844/2618-1258.2022.2.28.
https://dspace.nlu.edu.ua//jspui/handle/123456789/20166
Розташовується у зібраннях:Наукові статті Військово-юридичного інституту

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Danshyn_176–181.pdf295.16 kBAdobe PDFЕскіз
Переглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.