Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: https://dspace.nlu.edu.ua//jspui/handle/123456789/20154
Название: Теоретико-методологічні підходи використання земельних технологій
Другие названия: Theoretical and methodological approaches to the use of land technologies
Авторы: Любченко, А.В.
Шепітько, І.І.
Ключевые слова: земельна ділянка
земельні технології
геоінформаційні технології
в’ювер
методологія
інформація
land plot
methodology
information
Дата публикации: 2024
Издательство: НЮУ ім. Ярослава Мудрого
Библиографическое описание: Любченко А. В. Теоретико-методологічні підходи використання земельних технологій = Theoretical and methodological approaches to the use of land technologies / А. В. Любченко, І. І. Шепітько // Юридичний науковий електронний журнал : електрон. наук. фах. вид. – 2024. – № 2. – С. 217–220. - DOI: https://doi.org/10.32782/2524-0374/2024-2/51.
Аннотация: Земельні технології є ключовим елементом сучасного управління земельними ресурсами, спрямованим на оптимізацію використання та збереження земель для різних цілей. Методологія та особливості використання земельних технологій визначають ефективність, стійкість та сталість сільськогосподарських, екологічних та інших земельних проектів. Це питання стає особливо важливим у контексті переходу до ринкових відносин в економіці України та виявлення територіальних відмін у показниках землекористування на різних рівнях адміністративно-територіальної ієрархії. Дослідження земельних ресурсів вимагає науково-методичного обґрунтування їх дослідження та оцінки, дотримання принципів об’єктивності, урахування неперервних змін у розвитку досліджуваних явищ, єдності історичного та логічного, співвідношення досягнутого рівня з моделлю, системного підходу та наочності. Вивчення земельних ресурсів передбачає використання різноманітних методів, таких як аналіз, синтез, причинно-наслідкова залежність, типологія, системний підхід. Застосування загальнонаукових методів дослідження, таких як порівняльно-географічний, балансовий, статистичний, картографічний, математичного моделювання, геоінформаційний, районування, дозволяє вивчити особливості становлення і функціонування земельно-ресурсного потенціалу регіону у часовому і просторовому аспектах. Водночас, сучасний землеустрій визнаний найбільш дієвим механізмом управління процесами використання землі. При вирішенні загальних завдань організації землекористування необхідно не лише визначити розташування компонентів і елементів проєкту, але й реально створити ці компоненти й елементи. Завдання землевпорядкування вимагає інноваційних рішень для повноцінного вирішення. Інновації у сфері землеустрою можуть включати в себе використання сучасних технологій геоінформаційного аналізу для точного визначення розташування земельних ділянок, впровадження цифрових систем моніторингу землекористування, а також застосування методів та підходів до управління, спрямованих на забезпечення ефективного використання та охорону земельних ресурсів. Інновації в землеустрої можуть допомогти у покращенні прозорості та ефективності управління землекористуванням, а також сприяти сталому використанню земельних ресурсів у відповідності з вимогами сучасності. Отже, метою даної статті є розкриття використання земельних технологій як складової сталого розвитку та ефективного використання земельних ресурсів. Методологія використання та особливості їх застосування регулюються інноваціями в галузі інформаційних технологій та дозволяють враховувати різноманітні аспекти природокористування та земельного господарства. У статті проаналізовано перспективи для ефективного управління земельними ресурсами, збереження навколишнього середовища та досягнення сталого розвитку.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): https://doi.org/10.32782/2524-0374/2024-2/51
https://dspace.nlu.edu.ua//jspui/handle/123456789/20154
Располагается в коллекциях:Наукові статті Військово-юридичного інституту

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
Liubchenko_217-220.pdf1.02 MBAdobe PDFМиниатюра
Просмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.