Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.nlu.edu.ua//jspui/handle/123456789/19894
Назва: Запобігання шахрайству у сфері електронної торгівлі
Автори: Коновалова, І. О.
Ключові слова: кримінальне правопорушення
шахрайство
електронна торгівля
шахрайство у сфері електронної торгівлі
профілактика злочинності
criminal offense
fraud
electronic commerce
fraud in electronic commerce
causes and conditions
Дата публікації: 2023
Видавець: НЮУ ім. Ярослава Мудрого
Бібліографічний опис: Коновалова І. О. Запобігання шахрайству у сфері електронної торгівлі : дис. … д-ра філософії : 081 / І. О. Коновалова Нац. юрид. ун-т ім. Ярослава Мудрого, М-во освіти і науки України ; наук. кер. Н. В. Сметаніна. – Харків, 2023. – 220 с.
Короткий огляд (реферат): Дисертація присвячена розробленню теоретичних і практичних засад запобігання шахрайству у сфері електронної торгівлі на основі результатів дослідження стану цього явища, криміногенних рис правопорушників, визначення й розкриття його детермінант, причин і умов, що зумовлюють кримінальні правопорушення. У дисертації розглянуто генезис феномену шахрайства від часів Київської Русі до сьогодення. Наголошено, що під впливом глибинного проникнення цифрових та інноваційних технологій до бізнес-процесів, державного сектору, комунікацій, переходу економіки до ери цифрових можливостей шахрайство почало трансформуватися та набувати нових форм. Визначено основні кримінологічно важливі ознаки сучасного шахрая. Наголошено, що традиційне шахрайство зосереджується на особистому контакті шахрая й жертви, у той час, як електронне комерційне – на способі посягань. Незмінним залишається корисливий мотив, бажання отримати те, що не належить шахраю по праву. Розкрито стан наукових досліджень проблем запобігання шахрайству у сфері електронної торгівлі. Констатовано, що наукова площина досліджень сучасного шахрайства з позицій кримінології потребує постійного емпіричного оновлення й теоретичного осмислення, зокрема, в частині вивчення шахрайства у сфері електронної комерції та торгівлі. Розглянуто організаційні й правові засади функціонування електронної торгівлі в Україні. Констатовано, що в результаті триваючої цифровізації сучасного життя, підсиленої коронавірусною кризою COVID-19, стався зсув попиту споживачів зі звичайної (традиційної, офлайн) торгівлі до електронної. Зроблено проміжні висновки, що прискорення науково-технічного прогресу зумовлює розвиток злочинного світу, призводячи до появи нових форм і видів шахрайства у сфері електронної торгівлі. Розкрито поняття «шахрайство у сфері електронної торгівлі» та надано перелік його істотних ознак, а саме: 1) глобальний характер; 2) вчинення кримінального правопорушення у кіберпросторі; 3) висока латентність та інші.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.nlu.edu.ua//jspui/handle/123456789/19894
Розташовується у зібраннях:12.00.08. – Кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Konovalova_dis.pdf1.46 MBAdobe PDFЕскіз
Переглянути/Відкрити
Konovalova_rishennia.pdf327.82 kBAdobe PDFЕскіз
Переглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.