Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.nlu.edu.ua//jspui/handle/123456789/19535
Назва: Проблеми використання спеціальних знань у кримінальному провадженні в умовах воєнного стану в Україні
Автори: Авдєєва, Г.К.
Ключові слова: спеціальні знання
воєнні злочини
судова експертиза
монополія на судову експертизу
воєнний стан
special knowledge
war crimes
forensic examination
monopoly on forensic examination
martial law
Дата публікації: 2022
Видавець: Право
Бібліографічний опис: Авдєєва Г. К. Проблеми використання спеціальних знань у кримінальному провадженні в умовах воєнного стану в Україні / Г. К. Авдєєва // Питання боротьби зі злочинністю : зб. наук. пр. / редкол.: В. С. Батиргареєва (голов. ред.) та ін. – Харків : Право, 2022. – Вип. 43.
Короткий огляд (реферат): У статті на основі аналізу завдань різних видів судових експертиз установлено, що судові експертизи відіграють важливу роль у розслідуванні воєнних злочинів. За результатами критичного аналізу норм чинного законодавства України, які регулюють процеси збирання доказової інформації і залучення експерта, доведено, що в умовах воєнного стану в Україні отримання висновку експерта вкрай ускладнено. У публікації проаналізовано порядок залучення експерта у країнах-членах Ради Європи та запропоновано реформувати систему експертного забезпечення правосуддя шляхом скасування монополії державних експертних установ на проведення значної кількості судових експертиз в Україні та запровадження відповідальності експерта за необ’єктивний висновок (за аналогією з країнами-членами Ради Європи). Це дозволить скоротити терміни проведення експертиз та підвищити їх достовірність. Реформування системи експертного забезпечення правосуддя в Україні в умовах воєнного стану запропоновано здійснювати за такими напрямами: 1) скасування монополії державних експертних установ на проведення всіх видів судових експертиз, окрім дослідження об’єктів, вільний обіг яких заборонено або обмежено; 2) надання права сторонам кримінального провадження, потерпілому і суду обирати найбільш кваліфікованого (державного або приватного) експерта незалежно від того, чи зазначений він у Реєстрі атестованих судових експертів; 3) запровадження санкцій до судового експерта у разі порушення ним професійних обов’язків (конфіскація платежу за проведення експертизи, дискваліфікація як експерта, адміністративний штраф або арешт, кримінальне переслідування, дисциплінарні наслідки або позови про відшкодування збитків) та ін.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.nlu.edu.ua//jspui/handle/123456789/19535
Розташовується у зібраннях:Наукові статті НДІ ВПЗ

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Avdeeva_70-76.pdf315.64 kBAdobe PDFЕскіз
Переглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.