Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.nlu.edu.ua//jspui/handle/123456789/20333
Назва: Оподаткування доходів, отриманих від здійснення незалежної професійної діяльності: досвід України та Естонії
Автори: Дмитрик, О.
Рядінська, В.
Ключові слова: платники податків
фізичні особи
самозайняті особи
фізичні особи-підприємці
незалежна професійна діяльність
підприємницька діяльність
оподаткування
податки
доходи
податок на доходи фізичних осіб
taxpayers
individuals
self-employed persons
natural persons-entrepreneurs
independent professional activity
entrepreneurship
taxation
taxes
income
income tax
Дата публікації: 2023
Видавець: НЮУ ім. Ярослава Мудрого
Бібліографічний опис: Дмитрик О. Оподаткування доходів, отриманих від здійснення незалежної професійної діяльності: досвід України та Естонії / О. Дмитрик, В. Рядінська // Право та інновації. – 2023. – № 1. – С. 125–131. - DOI: https://doi.org/10.37772/2518-1718-2023-1(41)-18.
Короткий огляд (реферат): В статті проведено аналіз та здійснено порівняльну характеристику правового регулювання оподаткування доходів, отриманих від незалежної професійної діяльності, в Україні та Естонії. Питання оподаткування доходів, отриманих від незалежної професійної діяльності, в Україні є одним із дискусійних, про що свідчать численні публікації науковців. Констатовано, що наразі у Податковому кодексі України закріплено таку категорію платників податків, як самозайнята особа. В Україні застосовується поняття «самозайнята особа», яке своїм змістом охоплює два види платників: фізична особа-підприємець і фізична особа, що провадять незалежну професійну діяльність, натомість в Естонії мова йде про підприємця – фізичну особу (залежно від перекладу, застосовують поняття: «самозайнята особа», «підприємець фізична особа», «індивідуальний підприємець»), яка може здійснювати господарську або професійну діяльність, однак у будь якому разі професійна діяльність відноситься до підприємницької. Зазначено, що фізичні особи, що здійснюють незалежну професійну діяльність, в Україні сплачують податок на доходи фізичних осіб, військовий збір та поряд із цим єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне страхування. В Естонії, своєю чергою, такі ж платники податків сплачують: податок на прибуток, соціальний податок, внесок обов’язкової накопичувальної пенсії, платіж зі страхування від безробіття. Проведена порівняльна характеристика надала можливість акцентувати на спільному та відмінному. Особливо варто звернути увагу на те, що діяльність фізичних осіб, які не є працівниками в межах своєї діяльності, в Естонії вважається підприємницькою, як господарська, так і професійна. Такий підхід вбачається простим, зрозумілим та уникаючим дисбалансу публічних в приватних інтересів, обмежень та дискримінації платників податків. Тож досвід Естонії в частині визнання незалежної професійної діяльності підприємницькою вважаємо прогресивним та таким, що може бути застосовано в Україні.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://doi.org/10.37772/2518-1718-2023-1(41)-18
https://dspace.nlu.edu.ua//jspui/handle/123456789/20333
Розташовується у зібраннях:Наукові статті НДІ ПЗІР

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Dmytryk_125–131.pdf285.04 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.