Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: https://dspace.nlu.edu.ua//jspui/handle/123456789/20308
Название: Безпекове довкілля України: доктринально-правові та прикладні аспекти
Авторы: Анісімова, Г.В.
Гетьман, А.П.
Яковюк, І.В.
Донець, О.В.
Муравйова, С.В.
Павлова, О.В.
Статівка, О.В.
Ключевые слова: екологічна безпека
національна безпека України
екологія України
екологічна держава
екологічні наслідки війни
міжнародне екологічне право
екологічна політика
кліматична політика
шкода, заподіяна довкіллю
екологічна шкода
кліматична шкода
відповідальність за шкоду, заподіяну довкіллю
Дата публикации: 2024
Издательство: Юрайт
Библиографическое описание: Безпекове довкілля України: доктринально-правові та прикладні аспекти : монографія / А. П. Гетьман, Г. В. Анісімова, І. В. Яковюк та ін. ; М-во освіти і науки України, Нац. юрид. ун-т ім. Ярослава Мудрого. - Харків : Юрайт, 2024. - 452 с.
Аннотация: У монографії комплексно досліджено сучасну парадигму права екологічної безпеки в системі міжнародного й екологічного права, розкрито новітні тенденції вдосконалення законодавства у сфері створення компенсаційно-правових механізмів, захисту екологічних прав та інтересів громадян в контексті євроінтеграційних процесів. Проведене дослідження дозволило як розширити наукове вчення про сутність і зміст права екологічної безпеки, його місце в системі права, так і детально розглянути його взаємодію з іншими галузями й науками, з’ясувати вплив безпекової компоненти на становлення галузевої еколого-правової доктрини і сучасної державної політики України з екологічних і кліматичних питань, визначити вектори європеїзації національного екологічного законодавства. Проаналізовано концепти «екологічна держава», «екологічний конституціоналізм», «екологічна шкода» та ін., розглянуто доктринально-правові і гносеологічні підходи до їх інтерпретації. Проблеми, які вивчаються в монографії, мають значення з огляду на стратегічну мету незалежної України – перемогу, повоєнне відновлення, входження до ЄС, створення єдиного наукового і правового простору, правопорядку (зокрема, й екологічного). Для науковців, викладачів, аспірантів, правників, екологічної громадськості й усіх тих, хто цікавиться теоретико-методологічними й практичними проблемами і новітніми тенденціями формування національного законодавства у сфері забезпечення екологічної безпеки та воєнного й повоєнного відновлення природно-ресурсного потенціалу України в умовах євроінтеграції.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): https://dspace.nlu.edu.ua//jspui/handle/123456789/20308
ISBN: 978-617-7450-37-4
Располагается в коллекциях:Монографії кафедри екологічного права

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
BDU_monogr-2024.pdf18.49 MBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.