Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.nlu.edu.ua//jspui/handle/123456789/20178
Назва: Інноваційні перетворення національної правової системи України як умова участі у європейських політиках
Автори: Передерій, О.С.
Ключові слова: сталий розвиток
Україна
Європейський Союз
право
правова система
універсальні цінності
права особи
інновації
європейська інтеграція
європейські політики
sustainability
Ukraine
European Union
law
legal system
universal values
human rights
innovations
European integration
European policies
Дата публікації: 2024
Видавець: НЮУ ім. Ярослава Мудрого
Бібліографічний опис: Передерій О. С. Інноваційні перетворення національної правової системи України як умова участі у європейських політиках / О. С. Передерій // Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Серія: Право. – 2024. – Вип. 37. – С. 51–58. – DOI: https://doi.org/10.26565/2075-1834-2024-37-05.
Короткий огляд (реферат): У статті з позицій загального теоретичного аналізу висвітлюється сутність основних інноваційних перетворень, які відбуваються у правовій системі України в умовах активізації процесів європейської інтеграції. Акцентовано увагу на взаємозв’язку змін національної правової системи України і залученням держави до участі у європейських політиках. З’ясовано, що поглиблення участі України у європейських політиках залежить від кількох базових чинників організаційного і правового характеру: формування унікальної нормативної основи для імплементації правових стандартів Європейського Союзу, у систему національного законодавства України, проведення інституційних реформ у системі органів державної влади, удосконалення договірних основ розвитку і поглиблення політичних відносин України і об’єднаної Європи. Розкрито основні кластери норм права Європейського Союзу, які на теперішній момент найбільш імплементовано у правову систему України (митна справа, продовольча безпека, ветеринарна та фітосанітарна політика, захист прав споживачів та охорона здоров’я, статистика, зовнішні відносини, транспортна політика, свобода підприємництва і надання послуг, фінансові послуги, свобода руху товарів). Доведено, що формально-юридичне забезпечення «переведення» функціонування багатьох сфер державного управління і життєдіяльності суспільства України на стандарти ЄС сприяє формування нових соціальних практик їх втілення на кшталт єв-ропейських (функціонування сфери публічних послуг, охорона правопорядку і забезпечення громадської безпе-ки, освіта і наука, медичне обслуговування та ін.). Обґрунтовано висновок про те, що інноваційні зміни національної правової системи України визначають, ступінь і глибину участі нашої держави у європейських політиках. Поступове поглиблення залучення працівників системи органів державної влади та місцевого самоврядування, а також громадян, які задіяні в інших сферах життя соціуму до участі у магістральних напрямах функціонування ЄС, створює реальне підґрунтя для пришвидшення вступу України до ЄС. Відповідно, перспективним завданням юридичної науки є обґрунтування найбільш ефективних способів подальшої імплементації правових стандартів регулювання сус-пільних відносин, які на рівні ЄС визнаються модельними.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://doi.org/10.26565/2075-1834-2024-37-05
https://dspace.nlu.edu.ua//jspui/handle/123456789/20178
Розташовується у зібраннях:Наукові статті Військово-юридичного інституту

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Perederii_51–58.pdf397.18 kBAdobe PDFЕскіз
Переглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.