Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: https://dspace.nlu.edu.ua//jspui/handle/123456789/20169
Название: Особливості делінквентної поведінки військовослужбовців в бойових умовах
Авторы: Опанасенко, Н.О.
Ключевые слова: девіантна поведінка
делінквентні девіації
військовослужбовці
детермінанти делінквентної поведінки
психологічні типи особистості
профілактика
deviant behavior
delinquent deviations
military personnel
determinants of delinquent behavior
psychological personality types
prevention
Дата публикации: 2022
Издательство: НЮУ ім. Ярослава Мудрого
Библиографическое описание: Опанасенко Н. О. Особливості делінквентної поведінки військовослужбовців в бойових умовах / Н. О. Опанасенко // Науковий вісник публічного та приватного права : зб. наук. пр. / НДІ публіч. права. – Київ, 2022. – № 4. – С. 191–196. - DOI: https://doi.org/10.32844/2618-1258.2022.4.32.
Аннотация: Стаття присвячена аналізу делінквентних девіацій військовослужбовців як найбільш небезпечної форми девіантної поведінки в бойовій обстановці. Зокрема автором висвітлена соціально-психологічна детермінація делінквентної поведінки військовослужбовців в умовах дій психотравмуючих факторів сучасного бою та на цій підставі пропонуються основні шляхи щодо її профілактики. Зазначається, що делінквентні девіації в бойових умовах проявляються переважно у формі вчинення військових кримінальних правопорушень, різних за своєю мотивацією. Такими є: делінквентні девіації, спрямовані на ухилення від участі в бойових діях; делінквентні девіації, пов’язані з агресивними проявами особистості та протиправними насильницькими формами поведінки; делінквентні девіації, пов’язані з недобросовісним ставленням до своїх службових обов’язків та вчинені через необережність; делінквентні девіації корисливої мотивації, спрямовані на одержання певної особистої вигоди. Підкреслюється, що у становленні девіантно-делінквентної поведінки військовослужбовців велике значення мають причини, умови та мотиви, що сприяють її появі та розвитку. Насамперед, причини відхилень у поведінці військовослужбовців криються у специфічному середовищі та екстремальних умовах, обумовлених особливостями несення військової служби та пов’язаними з цим побутовими відносинами. Включення особового складу у бойові дії неминуче спричиняє різку зміну форм поведінки військослужбовців та вимагає від них миттєвої професійної реакції на сформовані непередбачувані обставини, при цьому існує реальна загроза власному життю і здоров’ю, ризик потрапити у полон або в заручники з подальшими тортурами і знущаннями, що в багатьох випадках може призвести до різного роду психотравмуючих впливів, психогенної дезорганізації психічної (розумової) діяльності у вигляді тимчасових розладів емоційної сфери, мислення, сприйняття, пам’яті та мотивації, а в деяких випадках навіть до розвитку патологічних реактивних станів як реакції у відповідь на вплив відповідної психічної травми. Поряд із цим визначено також індивідуально-психологічні особливості військовослужбовців, що слугують внутрішньоособистісними детермінантами девіантної поведінки та впливають на схильність до вчинення ними військових кримінальних правопорушень. У цьому аспекті з урахуванням мотивів вчинення військових правопорушень в бойовій обстановці виокремлено та розглянуто такі психологічні типи особистості, як дезадаптивний, агресивно-насильницький, ситуативно-легковажний та ситуативно-корисливий.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): https://doi.org/10.32844/2618-1258.2022.4.32
https://dspace.nlu.edu.ua//jspui/handle/123456789/20169
Располагается в коллекциях:Наукові статті Військово-юридичного інституту

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
Opanasenko_191–196.pdf263.34 kBAdobe PDFМиниатюра
Просмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.