Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.nlu.edu.ua//jspui/handle/123456789/19970
Назва: Правове забезпечення реалізації реформи державного регулювання у сфері містобудівної діяльності
Автори: Ігнатенко, І.В.
Федчишин, Д.В.
Ключові слова: використання земель
забудова територій
охорона земель
просторове планування
земельні правовідносини
правовий режим земель
земельні спори
сталий розвиток територій
land use
development of territories
land protection
spatial planning
land legal relations
legal regime of lands
land disputes
sustainable development of territories
Дата публікації: 2023
Видавець: НЮУ ім. Ярослава Мудрого
Бібліографічний опис: Ігнатенко І. В. Правове забезпечення реалізації реформи державного регулювання у сфері містобудівної діяльності / І. В. Ігнатенко, Д. В. Федчишин // Ампаро. – 2023. – № 4. – С. 11–18.
Короткий огляд (реферат): Просторове планування відіграє ключову роль у відновленні та відбудові України як сучасної, модернізованої та європейської держави. Так, зокрема, в умовах повоєнної відбудови виникає потреба регламентації нового будівництва замість зруйнованих об’єктів або їхніх реконструкції, будівництва соціального житла, відновлення центральних частин міст, розміщення тимчасових споруд та їхніх комплексів, будівництва нових міст. У статті проаналізовані важливі законодавчі ініціативи, які пов’язані зі спрощенням отримання дозвільних документів, зокрема для будівництва тимчасового житла, релокації бізнесу, логістичних та інфраструктурних проєктів. Розглянуто деякі проблеми впровадження просторового планування громад: пов’язані з відсутністю єдності та комплексності вирішення питань; неоднозначності понятійно-термінологічного апарату; відсутності чітких методик, інструкцій та рекомендацій щодо розробки документів; складності координації науково-проєктних розробок; недоліків у використанні електронної обробки інформації; неякісному моніторингу та оцінці повноти реалізації розроблених та затверджених документів; обмеженим урахуванням екологічних факторів під час затвердження містобудівної документації і відсутністю спрямування на вирішення екологічних проблем територіальних громад; недоліків у практиці планування. Ключ до сталого розвитку територій полягає у оптимальному використанні та організації життєвого простору. Інструментом, який сприяє оптимальній організації території є просторове планування. Саме просторове планування повинно враховувати різноманітні чинники, такі як соціальні, економічні, екологічні, транспортні та інші, що відображають різні аспекти життя громади.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.nlu.edu.ua//jspui/handle/123456789/19970
Розташовується у зібраннях:Наукові статті кафедри земельного та аграрного права

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Ignatenko_11–18.pdf253.15 kBAdobe PDFЕскіз
Переглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.