Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.nlu.edu.ua//jspui/handle/123456789/17406
Назва: Кримінально-правова характеристика знарядь та засобів вчинення злочину
Автори: Тельпіс, Микита Вікторович
Ключові слова: знаряддя вчинення злочину
засіб вчинення злочину
об’єктивна сторона складу злочину
факультативна ознака об’єктивної сторони складу злочину
tool of committing crime
mean of committing crime
objective side of crime
optional feature of objective side of crime
Дата публікації: 2019
Бібліографічний опис: Тельпіс М. В. Кримінально-правова характеристика знарядь та засобів вчинення злочину : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / М. В. Тельпіс ; наук. кер. Р. С. Орловський ; Нац. юрид. ун-т ім. Ярослава Мудрого. – Харків, 2019. – 20 с.
Короткий огляд (реферат): Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.08 «Кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право» – Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України. Харків, 2019. Робота присвячена комплексному дослідженню знарядь та засобів вчинення злочину, які є самостійними кримінально-правовими поняттями і самостійною ознакою об’єктивної сторони складу злочину. Встановлено, що знаряддя вчинення злочину - це предмети матеріального світу, що використовуються для руйнівного впливу на предмет злочину та/або для спричинення фізичної шкоди, які повністю знаходяться під контролем свідомості і волі особи, що їх використовує для безпосереднього вчинення діяння зменшуючи кількість зусиль, або концентруючи силу. Засоби вчинення злочину - це різноманітні речовини, предмети, гази та інше, хімічні (отрута), фізичні (електричний струм, радіація), біологічні (інфекційні хвороби) та інше, властивості яких використовуються в процесі вчинення злочину для створення сприятливих умов його реалізації і полегшення процесу його виконання і не знаходяться під повним контролем свідомості і волі суб’єкта. Знаряддя і засоби вчинення злочину слід розмежовувати між собою за властивостями, які використовуються для досягнення злочинного результату та характером їх використання, а також контрольованістю свідомістю і волею суб’єкта. Знаряддя та засоби вчинення злочину знаходяться в певному взаємозв’язку зі способом вчинення злочину, однак не є його складовою частиною. На вибір особою при вчиненні злочину тих чи інших знарядь та/або засобів вчинення злочину об’єктивно впливають місце та обстановка вчинення злочину. В основу класифікації знарядь та засобів вчинення злочину на види можуть бути покладені різні критерії, зокрема енергетичні властивості, походження. Класифікації знарядь та засобів вчинення злочину дають можливість визначити їх правове значення при конструюванні конкретних кримінально-правових норм. Знаряддя та/або засоби вчинення злочину, які безпосередньо вказані в диспозиції статті Особливої частини КК України, або однозначно випливають з її змісту є обов’язковою ознакою об’єктивної сторони відповідного складу злочину, яка має значення для кваліфікації. Крім того, знаряддя та/або засоби вчинення злочину можуть відігравати роль кваліфікуючих ознак відповідного складу злочину.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.nlu.edu.ua/handle/123456789/17406
Розташовується у зібраннях:12.00.08 – Кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Telpis_2019.pdf249.14 kBAdobe PDFЕскіз
Переглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.