Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: https://dspace.nlu.edu.ua//jspui/handle/123456789/15381
Название: Журналіст як суб'єкт інформаційних відносин: конституційно-правовий аспект
Другие названия: Журналист как субъект информационных отношений: конституционно-правовой аспект
Journalist as a subject of information relations: constitutional and legal aspect
Авторы: Поклонська, О.І.
Ключевые слова: журналіст
правовий статус журналіста
цензура
доступ до інформації
інформаційні відносини
Дата публикации: 2018
Библиографическое описание: Поклонська О. І. Журналіст як суб'єкт інформаційних відносин: конституційно-правовий аспект : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / О. І. Поклонська ; кер. роботи Т. М. Слінько ; Нац. юрид. ун-т ім. Ярослава Мудрого. – Харків, 2018. – 19 с.
Аннотация: Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.02 «Конституційне право; муніципальне право». – Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України, Харків, 2018. У роботі досліджується журналіст як суб’єкт інформаційних відносин в конституційно-правовому аспекті. Розкриваються поняття, ознаки та системоутворюючі елементи правового статуса журналіста, пропонується класифікація прав та обов’язків журналіста, визначаються сфери та види журналістської діяльності, їх структура та взаємозв’язок; аналiзується міжнародний досвід конституційно-правового регулювання журналістської діяльності. Констатується, що сучасне інформаційне законодавство в Україні сформоване на основі Конституції України та міжнародно-правових актів. У ньому розвиваються базові гарантії журналістської діяльності, що сприяє розвитку вільного демократичного інформаційного простору суспільства. Обґрунтовується висновок, що заборона державної цензури є головним елементом у забезпеченні свободи створення і поширення масової інформації. Зазначається, що в Україні право журналіста на доступ до публічної інформаціє не є пріоритетним порівняно з правами інших громадян. Але оскільки збір інформації для журналіста є основою професійної діяльності, а доступ до публічної інформації становить зміст його повсякденної діяльності, то саме журналіст відіграє ключову роль в інформуванні населення. Обґрунтовано доцільність на законодавчому рівні закріпити пріоритетність відповіді на журналістський запит, що сприятиме професійній діяльності журналіста, яка пов’язана зі збором і поширенням важливої публічної інформації.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): https://dspace.nlu.edu.ua/handle/123456789/15381
Располагается в коллекциях:12.00.02 – Конституційне право; муніципальне право

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
Poklonska_2018.pdf271.16 kBAdobe PDFМиниатюра
Просмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.