Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.nlu.edu.ua//jspui/handle/123456789/20180
Title: Проблематика втілення “антиолігархічного законодавства” в аспекті інноваційних трансформацій правової системи України
Authors: Передерій, О.С.
Григоренко, Є.І.
Keywords: Ukraine
European Union
European integration
legal system
oligarch
legal restrictions
power competence
legislation
Україна
Європейський Союз
європейська інтеграція
правова система
олігарх
правові обмеження
владна компетенція
законодавство
Issue Date: 2022
Publisher: НЮУ ім. Ярослава Мудрого
Citation: Передерій О. С. Проблематика втілення “антиолігархічного законодавства” в аспекті інноваційних трансформацій правової системи України / О. С. Передерій, Є. І. Григоренко // Аналітично-порівняльне правознавство : електрон. наук. вид. – 2022. – № 4. – С. 27–32. – DOI: https://doi.org/10.24144/2788-6018.2022.04.4.
Abstract: У статті викладено результати аналізу проблем повноцінної реалізації «антиолігархічного законодавства» України урахуванням активізації європейської інтеграції та надання державі статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу. Враховуючи позитивні аспекти введення у дію «антиолігархічного законодавства» України виокремлено і розкрито сутність трьох блоків проблем: техніко-юридичні недосконалості «антиолігархічного закону», суперечливість змісту законодавства в частині критеріїв визначення статусу конкретної особи як олігарха, суперечливість компетенції суб’єктів, які уповноважені застосовувати від імені держави правові обмеження до олігархів. Акцентовано увагу на тому, що недосконалість правового механізму втілення антиолігархічного законодавства спонукає Європейський Союз наполягати на кореляції положень спеціального Закону про олігархів з універсальними принципами верховенства права та демократизму. Українське суспільство має розуміти значення і роль антиолігархічної політики, а також відчувати її ефективність. У свою чергу, держави ЄС як основні донори реформ в Україні мають бути упевнені в об’єктивності політичної позиції нашої держави, розраховувати на повноцінне втілення універсальних стандартів правової системи ЄС на внутрішньодержавному рівні. Обґрунтовано позицію про те, що повноцінна реалізація «антиолігархічного законодавства» в Україні є чинником прискорення євроінтеграційних процесів. Це буде відбуватися через те, що втілення механізмів недопущення шкідливого впливу на політичну і економічну сферу з боку осіб, які мають значні фінансові можливості, буде сприяти підвищенню довіри до України з боку європейських держав-партнерів і інвесторів. Відзначено, що перспективним завданням юридичної спільноти є розробка оптимальних рекомендацій щодо впровадження відповідних інновацій у систему законодавства України в цілому і правову систему держави зокрема.
URI: https://doi.org/10.24144/2788-6018.2022.04.4
https://dspace.nlu.edu.ua//jspui/handle/123456789/20180
Appears in Collections:Наукові статті Військово-юридичного інституту

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Perederii_27–32.pdf196.39 kBAdobe PDFThumbnail
View/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.