Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.nlu.edu.ua//jspui/handle/123456789/20263
Назва: Правове регулювання фінансових технологій: аналіз національного та світового досвіду
Інші назви: Legal regulation of financial technologies: analysis of national and global experience
Автори: Товкун, Л.В.
Ключові слова: фінансове право
цифровізація
фінансові технології
фінансові послуги
біометрія
financial law
digitalisation
financial technologies
financial services
biometrics
Дата публікації: 2024
Видавець: НЮУ ім. Ярослава Мудрого
Бібліографічний опис: Товкун Л. В. Правове регулювання фінансових технологій: аналіз національного та світового досвіду = Legal regulation of financial technologies: analysis of national and global experience / Л. В. Товкун // Юридичний науковий електронний журнал : електрон. наук. фах. вид. – 2024. – № 6. – С. 260–263. – URL: http://www.lsej.org.ua/6_2024/66.pdf (дата звернення: 16.10.2024).
Короткий огляд (реферат): Стаття присвячена дослідженню змісту і особливостей розвитку фінансових технологій (фінтех), які стрімко розвиваються у всьому світі. Сьогодні фінтех є важливою частиною сучасної економіки, яка активно впливає на банківську систему, інвестиції, страхування та багато інших аспектів фінансових послуг. Враховуючи те, що ЄС проводить комплексну політику у сфері цифрової трансформації, створюючи цілу екосистему, для України є важливим формування політики в галузі розвитку цифровізації на основі стратегічних документів ЄС в комплексі, а не у відриві один від одного, а саме, включаючи захист даних (GDPR), кібербезпеку, цифрові права та свободи громадян, а також норми, що регулюють цифрові ринки та телекомунікації. В статті зазначається важливість для України досвіду ЄС у сфері розвитку фінансових технологій, основою якого є ряд директив та інших документів, що створюють юридичну основу для інновацій, захисту споживачів, а також регулювання фінансових послуг. Зазначивши, що на даний час не існує єдиного визначення змісту фінансових технологій, автор аналізує його з економічної, технологічної і правової точки зору. Враховуючи наявність значної кількості фінансових технологій, акцент у дослідженні робиться на одну з них – біометрію.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.nlu.edu.ua//jspui/handle/123456789/20263
Розташовується у зібраннях:Наукові статті кафедри фінансового права

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Tovkun_260–263.pdf361.18 kBAdobe PDFЕскіз
Переглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.